MacBook Air 2017

SKU
conf-macbook-air-mk

13 инчниот MacBook Air доаѓа со 8GB RAM меморија, петта генерација на Inter Core процесор, Thunderbolt 2 приклучок, одлични вградени апликации и батерија која трае преку цел ден.

Special Price 56.990 МКД
Regular Price 64.667 МКД
Бесплатна достава за онлајн нарачки.

Каде е на залиха?

Најди продажни месте каде е достапен производот

Најдовме други производи кои би ви се допаднале

13 инчниот MacBook Air доаѓа со 8GB RAM меморија, петта генерација на Inter Core процесор, Thunderbolt 2 приклучок, одлични вградени апликации и батерија која трае преку цел ден.

Главни карактеристики:
• Двојадрен Intel Core i5 процесор 
• Intel HD графика 6000
• Брза SSD меморија 
•8 GB RAM меморија 
• Два USB 3 порта  
• Thunderbolt 2 порт 
• SDXC vhod  
• До 12 ч батерија* 
•802.11ac Wi-Fi 
• Multi-Touch плоча

 

Правни одредби
*Животот на батерија зависи од начинот на употреба и од конфигурацијата.

Бои
Silver
Processor GHz
1.3GHz dual-core Intel Core i5
Меморија
8 GB
Дисплеј
13"
Graphics
Intel HD Graphics 6000
Weight
1.3500
EAN code
190198462985
Processor GHz
1.8GHz dual-core i5
Turbo Boost
Turbo Boost up to 2.9GHz
Меморија
8 GB
Капацитет
128 GB
Дисплеј
13"
Резолуција
1440 x 900
Graphics
Intel HD Graphics 6000
Graphics memory
Integrated
Wi-Fi
802.11ac Wi-Fi
Bluetooth
Bluetooth 4.0
Thunderbolt
Thunderbolt 2
SD-Card
SDXC Card
Included software
OS X Mountain Lion, iLife
Што има во кутијата?
MacBook Air
45W MagSafe 2 Power Adapter, AC wall plug, and power cord
Тастатура
International English Keyboard
Боја
сребрена
Weight
1.3500
EAN code
190198462985
Processor GHz
1.8GHz dual-core i5
Turbo Boost
Turbo Boost up to 2.9GHz
Меморија
8 GB
Капацитет
256 GB
Дисплеј
13"
Резолуција
1440 x 900
Graphics
Intel HD Graphics 6000
Graphics memory
Integrated
Wi-Fi
802.11ac Wi-Fi
Bluetooth
Bluetooth 4.0
Thunderbolt
Thunderbolt 2
SD-Card
SDXC Card
Included software
OS X Mountain Lion, iLife
Што има во кутијата?
MacBook Air
45W MagSafe 2 Power Adapter, AC wall plug, and power cord
Тастатура
International English Keyboard
Боја
сребрена