Одличен за секој предмет.

Секој Mac е спремен на секој предизвик - без обзир што студираш. Издржлив, лесно пренослив и доаѓа со фантастична батерија. Секој Mac доаѓа и со веќе инсталирани фантастични апликации со чија помош ќе твоите идеи ќе станат покреативни и повеќе продуктивни. Неговите хардверски перформанси се и повеќе од доволни за да го подигнат софтверот кој ти е потребен за студирање. Додека пак со батеријата која трае цел ден, твојот Mac и ти ќе бидете спремни за долги предавања и други активности.

Купи Mac за студирање и ние ќе те наградиме со 4.000 ден. попуст.

Зошто Mac?


Едноставен за користење

macOS поседува минималистички интерфејс кој е оптимизиран и едноставен за употреба со што работата на секој Mac ја прави интуитивна па дури и за почетници. Mac компјутерите се одликуваат со голема стапка за интеграција во однос на другите брендови, бидејќи Apple својот софтвер го развива заедно со хардверот.


За работа преку цел ден

Mac лаптопите се направени да бидат згодни за носење и со себе имаат батерија која никогаш нема да те изневери. На пример, на MacBook Air можеш да работиш до 12 часа помеѓу две полнења. Со овој Mac имаш на располагање цел ден за да ги оствариш твоите планови.


Секојдневна употреба

Mac е направен да трае. Цврстото алуминиумско куќиште е мазно, издржливо, а изгледа и те како атрактивно. Секој Mac компјутер е крајно тенок и лесен како пердув, со што само можеш да го ставиш во ранец и да отидеш на предавање.


Сјаен и за забава

Mac лаптопите нема да ти послужат само за учење туку и за други активности мимо обврските на факултетот. Снимај и обработувај фотки, кратки филмови, претвори ја твојата соба во музичко студио, опушти се со сурфање или одиграј некоја добра игра. Сето ова е достапно во App Store - како и на iPhone.

Зошто Mac за учење?

ЧПП

Како можам да го искористам EDU попустот?
Попустот можат да го искористат студенти со возраст над 18 год. или професори во образовни институции, акредитирани од Министерството за Образование. Исто така потребно е да ни испратите доказ индекс со заверена тековна година или потврда за вработување во некоја образовна институција. Покрај претходно наведените услови потребно е и да ја потпишете Вашата согласност за обработка на податоци, а истата можете да ја преземете ТУКА. Вашите податоци ќе бидат внимателно чувани и се доказ за користење на овие EDU бенефиции.
За кои производи важи EDU попустот?
Попустот важи на сите Mac модели освен за MacBook Air (Шифра: MQD32ZE/A).
Попустот од 10% се однесува на сите производи од iSTYLE брендот.
Попустот од 4.000 МКД се применува на сите Mac компјутери со исклучок на "MQD32ZE/A" освен на моделите кај кои e 3% од вредноста поголем од износот од 4.000 МКД. Во тој случај се смета EDU попуст од 3%.
Дали EDU попустот важи за конфигурациски модели?
Да, EDU попустот може да се искористи и за конфигурациските модели кои се по нарачка.
Дали EDU попустот може да се комбинира со останати акции, попусти или промоции?
EDU попустот не може да се комбинира со останатите акции, попусти и промоции.
Дали при купување со EDU попуст важи плаќањето на рати?
Да, при купување со EDU попуст можете да плаќате на рати преку условите опциите кои ги нудиме на istyle.mk/finansiranje.
Дали со користење на EDU попустот дополнително можам да ја намалам цената преку програмата Старо за Ново?
Секако. EDU попустот може да се искомбинира и со нашата програма Старо за Ново istyle.mk/starozanovo
Како да нарачам онлајн?
Изберете го посакуваниот Mac, додадете го во кошничката, притиснете преглед на кошничката, во полето за код за попуст внесете го следниот код "4EDU" и притиснете ВНЕСИ. Системот ќе додаде попуст од 4.000 МКД на Вашиот Mac или 3% како што е погоре наведено и завршете ја нарачката како и вообичаено. Откако ќе ја заврште нарачката и добиете потврда на мејл од истата одговорете на истиот мејл и испратете ја потребната документација. го задржуваме правото да не ја испорачаме робата или да се откажеме од продажба на уредот додека потребната документација не ни биде испратена, која е услов за добивање на овој попуст.