MacBook 12" Retina/DC M3 1.2GHz/8GB/256GB/Intel HD Graphics 615/Space Grey - INT KB:

MacBook 12" Retina/DC M3 1.2GHz/8GB/256GB/Intel HD Graphics 615/Space Grey - INT KB

SKU
MNYF2ZE/A

MacBook обезбедува повеќе преформанси со најлесниот и најтенкиот Mac досега. Со новите Intel Core процесори од седмата генерација, 12-инчен Retina дисплеј, тастатура со целосна големина, разноврсна USB-C порта и батерија која трае цел ден, MacBook обезбедува голема моќ во неверојатна компактна форма.


Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Предлогот е наш. Изборот е Ваш!

Speck FlapTop Sleeve за MacBook Pro 13" Retina
Speck FlapTop Sleeve за MacBook Pro 13" Retina
2.990 МКД
EPICO USB Type-C Hub Multi-Port 4k HDMI
EPICO USB Type-C Hub Multi-Port 4k HDMI
3.790 МКД
Tucano Nido маска за MacBook Pro 13" (до 2015г.) - Sky Blue
Tucano Nido маска за MacBook Pro 13" (до 2015г.) - Sky Blue
1.790 МКД
Tucano Work Out III Slim Bag 13inch
Tucano Work Out III Slim Bag 13inch
2.990 МКД
Apple Thunderbolt 3 (USB-C) Cable (0.8m)
Apple Thunderbolt 3 (USB-C) Cable (0.8m)
3.990 МКД
Moshi Tego Sling Messenger
Moshi Tego Sling Messenger
7.390 МКД
Apple Thunderbolt to Gigabit Ethernet Адаптер
Apple Thunderbolt to Gigabit Ethernet Адаптер
2.490 МКД
Moshi Urbana Slim Laptop Briefcase
Moshi Urbana Slim Laptop Briefcase
7.290 МКД
Moshi IonSlim
Moshi IonSlim
3.490 МКД
Griffin PowerJolt Lightning 2014; 12W
Griffin PowerJolt Lightning 2014; 12W
1.490 МКД
STM Grace sleeve
STM Grace sleeve
1.590 МКД

MacBook обезбедува повеќе преформанси со најлесниот и најтенкиот Mac досега. Со новите Intel Core процесори од седмата генерација, 12-инчен Retina дисплеј, тастатура со целосна големина, разноврсна USB-C порта и батерија која трае цел ден, MacBook обезбедува голема моќ во неверојатна компактна форма.

Производител
Apple
EAN code
190198204400
End of life
No
Processor GHz
1.2GHz dual-core Intel Core m3
Turbo Boost
Turbo Boost up to 3.0GHz
Меморија
8 GB
Капацитет
256GB
Дисплеј
12"
Резолуција
2304 x 1440
Graphics
Intel HD Graphics 615
Graphics memory
Integrated
Optical drive
No
Wi-Fi
802.11ac Wi-Fi
Bluetooth
Bluetooth 4.2 wireless technology
Thunderbolt
No
SD-Card
No
Touch Bar
No
Included software

OS X El Capitan

Што има во кутијата?

MacBook
29W USB-C Power Adapter
USB-C Charge Cable (2 m)

Гаранција
1 godina
Тастатура
International English Keyboard
Боја
Вселенски сива