MacBook 12" Retina/DC M3 1.2GHz/8GB/256GB/Intel HD Graphics 615/Gold - INT KB:

MacBook 12" Retina/DC M3 1.2GHz/8GB/256GB/Intel HD Graphics 615/Gold - INT KB

SKU
MNYK2ZE/A

MacBook 2017 обезбедува повеќе преформанси со најлесниот и најтенкиот Mac досега. Со новите Intel Core процесори од седмата генерација, 12-инчен Retina дисплеј, тастатура со целосна големина, разноврсна USB-C порта и батерија која трае цел ден, MacBook обезбедува голема моќ во неверојатна компактна форма.

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Предлогот е наш. Изборот е Ваш!

Apple Magic Mouse 2 (2015)
Apple Magic Mouse 2 (2015)
5.490 МКД
Tribe Star Wars Micro USB Cable
Tribe Star Wars Micro USB Cable
690 МКД
Artwizz Clear Clip for MacBook Pro 13inch (2016) - Transparent
Artwizz Clear Clip for MacBook Pro 13inch (2016) - Transparent
2.290 МКД
Apple MagSafe to MagSafe 2 Converter
Apple MagSafe to MagSafe 2 Converter
990 МКД
Apple Thunderbolt 3 (USB-C) Cable (0.8m)
Apple Thunderbolt 3 (USB-C) Cable (0.8m)
3.990 МКД
STM Grace deluxe sleeve
STM Grace deluxe sleeve
2.290 МКД
Apple MagSafe Power Adapter - 60W
Apple MagSafe Power Adapter - 60W
Incase City Brief 15inch with Diamond Ripstop - Black
Incase City Brief 15inch with Diamond Ripstop - Black
3.990 МКД
Artwizz CarPlug USB-C 15W - Black
Artwizz CarPlug USB-C 15W - Black
890 МКД
TwelveSouth MagicBridge for Magic Trackpad 2 & Keyboard
TwelveSouth MagicBridge for Magic Trackpad 2 & Keyboard
2.590 МКД
XtremeMac All-in-1 USB-C Docking Station
XtremeMac All-in-1 USB-C Docking Station
13.990 МКД

MacBook 2017 обезбедува повеќе преформанси со најлесниот и најтенкиот Mac досега. Со новите Intel Core процесори од седмата генерација, 12-инчен Retina дисплеј, тастатура со целосна големина, разноврсна USB-C порта и батерија која трае цел ден, MacBook обезбедува голема моќ во неверојатна компактна форма

Производител
Apple
EAN code
190198204400
End of life
No
Бои
Gold
Processor GHz
1.2GHz dual-core Intel Core m3
Turbo Boost
Turbo Boost up to 3.0GHz
Меморија
8 GB
Капацитет
256GB
Дисплеј
12"
Резолуција
2304 x 1440
Graphics
Intel HD Graphics 615
Graphics memory
Integrated
Optical drive
No
Wi-Fi
802.11ac Wi-Fi
Bluetooth
Bluetooth 4.2 wireless technology
Thunderbolt
No
SD-Card
No
Touch Bar
No
Included software
OS X El Capitan
Што има во кутијата?
MacBook
29W USB-C Power Adapter
USB-C Charge Cable (2 m)
Тастатура
International English Keyboard
Боја
златна