MacBook 12" Retina/DC i5 1.3GHz/8GB/512GB/Intel HD Graphics 615/Rose Gold - INT KB:

MacBook 12" Retina/DC i5 1.3GHz/8GB/512GB/Intel HD Graphics 615/Rose Gold - INT KB

SKU
MNYN2ZE/A

MacBook 2017 обезбедува повеќе преформанси со најлесниот и најтенкиот Mac досега. Со новите Intel Core процесори од седмата генерација, 12-инчен Retina дисплеј, тастатура со целосна големина, разноврсна USB-C порта и батерија која трае цел ден, MacBook обезбедува голема моќ во неверојатна компактна форма.

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Предлогот е наш. Изборот е Ваш!

Speck SmartShell clear/gold glitter-MB Pro 13 2016
Speck SmartShell clear/gold glitter-MB Pro 13 2016
3.990 МКД
Apple MagSafe 2 Power Adapter - 60W
Apple MagSafe 2 Power Adapter - 60W
6.990 МКД
STM Dux Rugged Case for MacBook Air 13inch - black
STM Dux Rugged Case for MacBook Air 13inch - black
3.690 МКД
Moshi - USB 3.0 to Gigabit Ethernet Adapter- Silver
Moshi - USB 3.0 to Gigabit Ethernet Adapter- Silver
1.690 МКД
Apple Magic Mouse 2 - Space Grey
Apple Magic Mouse 2 - Space Grey
6.990 МКД
Apple USB-C VGA Multiport Adapter
Apple USB-C VGA Multiport Adapter
6.790 МКД
Tucano Colore Second Skin sleeve for Notebook 13inch - Black
Tucano Colore Second Skin sleeve for Notebook 13inch - Black
990 МКД
Tucano Work Out III Slim Bag 13inch
Tucano Work Out III Slim Bag 13inch
2.990 МКД

MacBook 2017 обезбедува повеќе преформанси со најлесниот и најтенкиот Mac досега. Со новите Intel Core процесори од седмата генерација, 12-инчен Retina дисплеј, тастатура со целосна големина, разноврсна USB-C порта и батерија која трае цел ден, MacBook обезбедува голема моќ во неверојатна компактна форма

Производител
Apple
EAN code
190198205667
End of life
No
Бои
Rose Gold 2
Processor GHz
1.3GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost
Turbo Boost up to 3.2GHz
Меморија
8 GB
Капацитет
512 GB
Дисплеј
12"
Резолуција
2304 x 1440
Graphics
Intel HD Graphics 615
Graphics memory
Integrated
Optical drive
No
Wi-Fi
802.11ac Wi-Fi
Bluetooth
Bluetooth 4.2 wireless technology
Thunderbolt
No
SD-Card
No
Touch Bar
No
Included software
OS X El Capitan
Што има во кутијата?
MacBook
29W USB-C Power Adapter
USB-C Charge Cable (2 m)
Тастатура
International English Keyboard
Боја
Розево златна