MacBook 12" Retina/DC i5 1.3GHz/8GB/512GB/Intel HD Graphics 615/Space Grey - INT KB:

MacBook 12" Retina/DC i5 1.3GHz/8GB/512GB/Intel HD Graphics 615/Space Grey - INT KB

SKU
MNYG2ZE/A

MacBook обезбедува повеќе преформанси со најлесниот и најтенкиот Mac досега. Со новите Intel Core процесори од седмата генерација, 12-инчен Retina дисплеј, тастатура со целосна големина, разноврсна USB-C порта и батерија која трае цел ден, MacBook обезбедува голема моќ во неверојатна компактна форма.

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Предлогот е наш. Изборот е Ваш!

EPICO NEOPRENE SLEEVE 13"
EPICO NEOPRENE SLEEVE 13"
1.890 МКД

Достапен производ

Apple USB-C to USB Adapter
Apple USB-C to USB Adapter
1.990 МКД

Достапен производ

Tucano Nido Hard Shell case for MacBook Air 13"
Tucano Nido Hard Shell case for MacBook Air 13"
1.790 МКД

Достапен производ

EPICO USB Type-C Hub Multi-Port 4k HDMI
EPICO USB Type-C Hub Multi-Port 4k HDMI
3.790 МКД

Достапен производ

Tucano New Elements for MacBook 13inch
Tucano New Elements for MacBook 13inch
1.790 МКД

Достапен производ

Apple Mini Displayport to DVI Adapter
Apple Mini Displayport to DVI Adapter
2.490 МКД

Достапен производ

Apple Magic Mouse 2 (2015)
Apple Magic Mouse 2 (2015)
5.490 МКД

Достапен производ

Apple World Travel Adapter Kit (2015)
Apple World Travel Adapter Kit (2015)
2.900 МКД

Достапен производ

Apple MagSafe 2 Power Adapter - 60W
Apple MagSafe 2 Power Adapter - 60W
6.990 МКД

Достапен производ

Artwizz Micro USB Cable (2m) - Black
Artwizz Micro USB Cable (2m) - Black
690 МКД

Достапен производ

MacBook обезбедува повеќе преформанси со најлесниот и најтенкиот Mac досега. Со новите Intel Core процесори од седмата генерација, 12-инчен Retina дисплеј, тастатура со целосна големина, разноврсна USB-C порта и батерија која трае цел ден, MacBook обезбедува голема моќ во неверојатна компактна форма.

Производител
Apple
EAN code
190198203984
End of life
No
Бои
Space Grey
Processor GHz
1.3GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost
Turbo Boost up to 3.2GHz
Меморија
8 GB
Капацитет
512 GB
Дисплеј
12"
Резолуција
2304 x 1440
Graphics
Intel HD Graphics 615
Graphics memory
Integrated
Optical drive
No
Wi-Fi
802.11ac Wi-Fi
Bluetooth
Bluetooth 4.2 wireless technology
Thunderbolt
No
SD-Card
No
Touch Bar
No
Included software
OS X El Capitan
Што има во кутијата?
MacBook
29W USB-C Power Adapter
USB-C Charge Cable (2 m)
Тастатура
International English Keyboard
Боја
Вселенски сива