MacBook Air 13" i5 DC 1.8GHz/8GB/128GB SSD/Intel HD Graphics 6000 INT KB:

MacBook Air 13" i5 DC 1.8GHz/8GB/128GB SSD/Intel HD Graphics 6000 INT KB

SKU
MQD32ZE/A

13 инчниот MacBook Air доаѓа со 8GB RAM меморија, петта генерација на Inter Core процесор, Thunderbolt 2 приклучок, одлични вградени апликации и батерија која трае преку цел ден.

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Предлогот е наш. Изборот е Ваш!

Moshi USB-C to HDMI Adapter
Moshi USB-C to HDMI Adapter
2.890 МКД
EPICO NEOPRENE SLEEVE 13"
EPICO NEOPRENE SLEEVE 13"
1.890 МКД
Apple Magic Keyboard - INT
Apple Magic Keyboard - INT
6.990 МКД
STM Dux Rugged Case for MacBook Air 13inch - black
STM Dux Rugged Case for MacBook Air 13inch - black
3.690 МКД
Moshi - HDMI to VGA Adapter with Audio - Silver
Moshi - HDMI to VGA Adapter with Audio - Silver
1.990 МКД
Artwizz USB-C Cable to USB-C male (1m) - Titan
Artwizz USB-C Cable to USB-C male (1m) - Titan
890 МКД
Apple MagSafe to MagSafe 2 Converter
Apple MagSafe to MagSafe 2 Converter
990 МКД
Incase 1M 2.0 USB C to USB C Cable - Black
Incase 1M 2.0 USB C to USB C Cable - Black
990 МКД
Speck FlapTop Sleeve за MacBook Pro 13" Retina
Speck FlapTop Sleeve за MacBook Pro 13" Retina
2.990 МКД
Твоите идеи го имаат цел ден пред себе.
Батерија која трае до 12 часа.
Ти одлучуваш кога е крај на работниот ден.
13-инчен MacBook Air трае до неверојатни 12 часа помеѓу две полнења. Можете слободно да го отворите со првото утринско кафе и слободно да работите во текот на целиот ден. Нема потреба за штекер. Кога ќе дојде време да се опуштите и да се релаксирате, MacBook Air нуди до 12 часа за гледање на филмови во iTunes.
Тенок. Лесен. Моќен.
И спремен за сé.
Новите Intel Core i5 и i7 процесори со графичкиот процесор Intel HD 6000 се спремни за секаква задача. Од уредување на фотографии до сурфање на интернет, сè оди неверојатно брзо. Сета оваа моќност е ставена во тенко куќиште од 1,7 см и тешко само 1,35 кг.
Поддршка за 802.11ac Wi-Fi технологијата.
Нова генерација на безжично поврзување.
Со најновата 802.11ac технологија, MacBook Air испорачува бежична конекција со неочекувани брзини. Се поврзува со 802.11ac базната станица, вклучувајќи ги и AirPort Extreme и AirPort Time Capsule, со што ќе ги доживеете безжичните перформанси 3 пати побрзо од претходната генерација на безжично поврзување. Новата 802.11ac технологија исто така го зголемува опсегот на врската, што ви дава многу повеќе слобода во работата.
Брз, 100% flash простор за складирање на податоци.
Подготовка. Внимание. Готово.
MacBook Air доаѓа со flash простор за складирање кој е до 17 пати побрз од хард дисковите од 5400 вртежи во минута, најчесто пронајдени во преносните компјутери. Затоа, сè што правиш е брзо. Дополнително, благодарение на просторот за складирање на податоци и петтата генерација на Intel Core процесори, MacBook Air се активира побрзо од хибернација.
Моќни апликации.
Секој нов Mac стандардно е опремен со Photo, iMovie, GarageBand, Pages, Numbers и Keynote апликациите. Но, вашата креативност и продуктивност можат да дојдат до реализација веднаш штом ќе го извадите од кутијата. Со него добивате одлични апликации за е-пошта, сурфање, испраќање на SMS, CallTime повици, па дури и апликација за да пронајдете нови апликации.
macOS.
Љубов на прв а и на секој нареден клик.
macOS е оперативен систем кој ви овозможува се што правите на вашиот Mac. Со MacOS, лесно е да се направат најневообичаени работи, а тие секојдневни се претвораат во вистинско уживање. И работи совршено со вашите апликации и уреди со iOS.
Производител
Apple
Weight
1.3500
EAN code
190198462985
End of life
No
Бои
Silver
Processor GHz
1.8GHz dual-core i5
Turbo Boost
Turbo Boost up to 2.9GHz
Меморија
8 GB
Капацитет
128 GB
Дисплеј
13"
Резолуција
1440 x 900
Graphics
Intel HD Graphics 6000
Graphics memory
Integrated
Optical drive
No
Wi-Fi
802.11ac Wi-Fi
Bluetooth
Bluetooth 4.0
Thunderbolt
Thunderbolt 2
SD-Card
SDXC Card
Touch Bar
No
Included software
macOS High Sierra, iLife
Што има во кутијата?
MacBook Air
45W MagSafe 2 Power Adapter, AC wall plug, and power cord
Тастатура
International English Keyboard
Боја
сребрена