MacBook Air 13": M1 256GB 16GB RAM - Silver

SKU
Z12700023

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.
EDU ПОПУСТ
More details >

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Капацитет
256 GB PCIe-based flash storage
Processor GHz
Apple M1 chip with 8‑core CPU, 7‑core GPU, and 16‑core Neural Engine
Меморија
16GB unified memory
Дисплеј
13"
Резолуција
2560 x 1600
Wi-Fi
802.11ax Wi-Fi
Bluetooth
Bluetooth 5.0 wireless technology
Thunderbolt
2x Thunderbolt 3 (USB-C)
Тастатура
International English keyboard

Product declaration