MacBook Pro 13": Intel 2.0 512GB - Silver

SKU
MWP72ZE/A

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.
EDU ПОПУСТ
More details >

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
EAN code
190199520110
Боја
сребрена
Модел
512 GB
Големина
13"
Капацитет
512GB PCIe-based onboard SSD
Тастатура
International English Keyboard
Бои
Silver
Processor GHz
2.0GHz quad‑core 10th‑generation Intel Core i5
Turbo Boost
Turbo Boost up to 3.8GHz
Меморија
16GB of 3733MHz LPDDR4X onboard memory
Дисплеј
13inch Retina display
Резолуција
2560 x 1600
Graphics
Intel Iris Plus Graphics
Graphics memory
128 MB
Wi-Fi
802.11ac Wi-Fi wireless networking; IEEE 802.11a/b/g/n compatible
Bluetooth
Bluetooth 5.0 wireless technology
Thunderbolt
4x Thunderbolt 3 (USB-C)
Тастатура
International English keyboard

Product declaration