MacBook Pro 13" 512GB Silver

SKU
MWP72MK

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

MacBook Pro 13": Intel 2.0 512GB - Silver   + 135.990 МКД

135.990 МКД

Избрана конфигурација
   
  Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

  Достапност

  Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.
  EDU ПОПУСТ
  More details >

  ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

  Производител
  Apple
  Боја
  сребрена
  Модел
  512 GB
  Големина
  13"
  Капацитет
  512GB PCIe-Based Flash Storage
  Бои
  Silver
  Processor GHz
  2.0GHz quad‑core 10th‑generation Intel Core i5
  Turbo Boost
  Turbo Boost up to 3.8GHz
  Меморија
  16GB of 3733MHz LPDDR4X onboard memory
  Дисплеј
  13inch Retina display
  Резолуција
  2560 x 1600
  Graphics
  Intel Iris Plus Graphics
  Graphics memory
  128 MB
  Wi-Fi
  802.11ac Wi-Fi wireless networking; IEEE 802.11a/b/g/n compatible
  Bluetooth
  Bluetooth 5.0 wireless technology
  Thunderbolt
  4x Thunderbolt 3 (USB-C)
  Touch Bar
  Touch Bar with integrated Touch ID sensor

  Product declaration