MacBook Pro 13" 1TB Silver

SKU
MWP82MK

Избраниот уред моментално го немаме на залиха.
Кликни го копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" и ние ќе те известиме кога уредот ќе биде повторно достапен.

2.0GHz quad-core 10th-generation Intel Core i5 processor, Turbo Boost up to 3.8GHz   + 0 МКД

0 МКД

Избрана конфигурација
   
  Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

  Достапност

  ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

  Производител
  Apple
  Боја
  Silver
  Модел
  1TB PCIe SSD
  Големина
  13"
  Капацитет
  1TB SSD
  Бои
  Silver
  Processor GHz
  2.0GHz quad‑core 10th‑generation Intel Core i5
  Turbo Boost
  Turbo Boost up to 3.8GHz
  Меморија
  16GB of 3733MHz LPDDR4X onboard memory
  Дисплеј
  13inch Retina display
  Резолуција
  2560 x 1600
  Graphics
  Intel Iris Plus Graphics
  Graphics memory
  128 MB
  Wi-Fi
  802.11ac Wi-Fi wireless networking; IEEE 802.11a/b/g/n compatible
  Bluetooth
  Bluetooth 5.0 wireless technology
  Thunderbolt
  4x Thunderbolt 3 (USB-C)
  Touch Bar
  Touch Bar with integrated Touch ID sensor

  Product declaration