MacBook Pro 13" 512GB Space Gray

SKU
MXK52MK

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

0 МКД

Избрана конфигурација
   
  Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

  Достапност

  Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.
  EDU ПОПУСТ
  More details >

  ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

  Производител
  Apple
  Боја
  Space Gray
  Модел
  512 GB
  Големина
  13"
  Капацитет
  512GB PCIe-based onboard SSD
  Бои
  Space Gray
  Processor GHz
  1.4GHz dual-core
  Turbo Boost
  Turbo Boost up to 3.9GHz
  Меморија
  8GB of 2133MHz LPDDR3 onboard memory
  Дисплеј
  13inch Retina display
  Резолуција
  2560 x 1600
  Graphics
  Intel Iris Plus Graphics 645
  Wi-Fi
  802.11ac Wi-Fi wireless networking; IEEE 802.11a/b/g/n compatible
  Bluetooth
  Bluetooth 5.0 wireless technology
  Thunderbolt
  2x Thunderbolt 3 (USB-C)
  Touch Bar
  Touch Bar with integrated Touch ID sensor

  Product declaration