MacBook Pro 13" 512GB Silver

SKU
MXK72MK

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

MacBook Pro 13" Retina: i5, 8GB RAM, 512GB Silver   + 98.091 МКД   108.990 МКД

98.091 МКД

Избрана конфигурација
   
  Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

  Stock information

  Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.
  EDU ПОПУСТ
  More details >

  ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

  Производител
  Apple
  End of life
  No
  Бои
  Silver
  Processor GHz
  1.4GHz dual-core
  Turbo Boost
  Turbo Boost up to 3.9GHz
  Меморија
  8GB of 2133MHz LPDDR3 onboard memory
  Капацитет
  512GB PCIe-Based Flash Storage
  Дисплеј
  13inch Retina display
  Резолуција
  2560 x 1600
  Graphics
  Intel Iris Plus Graphics 645
  Wi-Fi
  802.11ac Wi-Fi wireless networking; IEEE 802.11a/b/g/n compatible
  Bluetooth
  Bluetooth 5.0 wireless technology
  Thunderbolt
  2x Thunderbolt 3 (USB-C)
  Touch Bar
  Touch Bar with integrated Touch ID sensor
  Боја
  сребрена