MacBook Pro Touch Bar 13"

SKU
MV992MK

Избраниот уред моментално го немаме на залиха.
Кликни го копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" и ние ќе те известиме кога уредот ќе биде повторно достапен.

 

Достапност

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Големина
No
Капацитет
250GB
Бои
Silver
Processor GHz
2.4GHz quad-core 8th-generation Intel Core i5 processor
Turbo Boost
Turbo Boost up to 4.1GHz
Меморија
8GB of 2133MHz LPDDR3 onboard memory
Дисплеј
13"
Резолуција
2560 x 1600
Graphics
Intel Iris Plus Graphics 655
Thunderbolt
4x Thunderbolt 3 (USB-C)
Touch Bar
Touch Bar with integrated Touch ID sensor

Product declaration