MacBook Pro Touch Bar 13"

SKU
MV962MK

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Добиј подарок во вредност од $

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.
EDU ПОПУСТ
More details >

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Големина
No
Капацитет
250GB
Processor GHz
2.4GHz quad-core 8th-generation Intel Core i5 processor
Turbo Boost
Turbo Boost up to 4.1GHz
Меморија
8GB of 1866MHz LPDDR3 onboard memory
Дисплеј
13"
Резолуција
2560 x 1600
Graphics
Intel Iris Plus Graphics 655
Thunderbolt
4x Thunderbolt 3 (USB-C)
Тастатура
International English keyboard
Touch Bar
Touch Bar with integrated Touch ID sensor

Product declaration