Moshi iGlaze for 12.9inch iPad Pro - Transparent

SKU
99MO039911

Избраниот уред моментално го немаме на залиха.
Кликни го копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" и ние ќе те известиме кога уредот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали

Дизајниран за сопствениците на iPad Pro кои бараат минималистичка заштита компатибилна со Apple's Smart Keyboard, iGlaze за iPad Pro на Moshi е совршено решение за задниот дел од уредот. iGlaze се одликува со заштита од прекршувања и шокови без да се загрози естетиката. Неговиот ултра тенок профил обезбедува непречена функционалност на Smart Keyboard, а сите iPad Pro копчиња остануваат лесно достапни. iGlaze е, исто така, површински третиран со специјализиран слој за подобрување на отпорност на гребење и издржливост.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Moshi
Weight
0.1000
EAN code
4713057253379
Боја
Clear / Transparent
Модел
No
Големина
12.9"
Капацитет
12.9inch iPad Pro
Материјал
Polycarbonate
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9" (2. - 3. gen), iPad Pro 12.9" (1. gen)
Тип на футрола
Back case
Sleeps/wakes iPad
No

Product declaration