Moshi iGlaze for 12.9inch iPad Pro - Transparent

SKU
99MO039911

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Добиј подарок во вредност од $

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Дизајниран за сопствениците на iPad Pro кои бараат минималистичка заштита компатибилна со Apple's Smart Keyboard, iGlaze за iPad Pro на Moshi е совршено решение за задниот дел од уредот. iGlaze се одликува со заштита од прекршувања и шокови без да се загрози естетиката. Неговиот ултра тенок профил обезбедува непречена функционалност на Smart Keyboard, а сите iPad Pro копчиња остануваат лесно достапни. iGlaze е, исто така, површински третиран со специјализиран слој за подобрување на отпорност на гребење и издржливост.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Moshi
Weight
0.1000
EAN code
4713057253379
Боја
Clear / Transparent
Материјал
Polycarbonate
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9" (2. - 3. gen), iPad Pro 12.9" (1. gen)
Тип на футрола
Back case
Sleeps/wakes iPad
No

Product declaration