Moshi iGlaze for MacBook Pro 13inch w Touch Bar - Transparent

SKU
99MO071907

Избраниот уред моментално го немаме на залиха.
Кликни го копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" и ние ќе те известиме кога уредот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали

Дизајниран и направен со минимален стил, Moshi iGlaze PRO 15 претставува одлична заштита за Вашиот 13-инчен MacBook. Hardshell Case е прецизно изработен и е многу тенок и лесен, но исклучително издржлив. iGlaze PRO 15 е површински третиран со специјален слој кој нуди врвна отпорност од гребнатинки.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Moshi
Weight
0.2700
EAN code
4713057251627
Боја
Clear / Transparent
Модел
No
Големина
MacBook Pro 13inch
Капацитет
MacBook Pro 13inch Touch Bar
Материјал
Polycarbonate
Case Size
13"
Тип на футрола
Full case, Hard case
Mac компатибилност
MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019)

Product declaration