Moshi iGlaze Luxe for iPhone 6/6S Plus - Rose Pink

SKU
99MO080302
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

iGlaze Luxe е футрола со метална одбрана дизајниран да го задржи изгледод и чувството на iPhone додека и понатаму нуди првокласна заштита. Заштитната внатреѓност апсорбира удари додека задниот "Backplate" спречува гребнатинки. Оваа футрола, покрај тоа што има метален браник, е направена така што нема да пречи на перформансите на антената.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Moshi
Weight
0.1000
EAN code
4712052318670
End of life
No
Бои
Pink
Боја
розева
Материјал
Aluminium, Rubber
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone 6s Plus, iPhone 6 Plus
Капацитет
iPhone 6 Plus/6s Plus