Moshi Integra™ USB-C to USB-C Charge/Sync Cable - Titanium Gray

SKU
99MO084212
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Наполнете го вашиот USB-C мобилен уред или лаптоп користејќи ултра го издржливот Integri ™ USB-C на USB-C за USB-C Charging / Sync кабел. Изграден со користење на висококвалитетен DuPont ™ Kevlar®, овој кабел надминува 10.000 циклуси на тестирање на свиткување од 180 степени за исклучителна издржливост. Со реверзибилни USB-C конектори на двата краја, овој 2-метарски кабел поддржува USB доставување до 100 W (20 V / 5 A) за брзо полнење на лаптопи. Засилените точки за релаксирање на стресот во комбинација со премиум материјалите значи дека каблите на серијата Moshi's Integra™ се изградени за да траат.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Moshi
Weight
0.1000
EAN code
4713057252419
End of life
No
Length
2 meters
Боја
сива
Компатибилност - адаптер
USB-C
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (4. gen), iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 11" (2. gen), iPad Pro 11" (1. gen)
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Pro 13" with Touch Bar , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 16"
Compatibility
Сите уреди кои поддржуваат USB-C