Moshi Symbus Q compact USB-C dock with wireless charging - Nordic Gray

SKU
99MO084216
 
Овој производ веќе не е на залиха. Избери друг заменски производ.

Заменски производи

iStyle 20W PD CHARGER BUNDLE - ALB
iStyle 20W PD CHARGER BUNDLE - ALB
2.490 МКД

Достапен производ

iSTYLE 20W USB-C PD wall charger
iSTYLE 20W USB-C PD wall charger
Special Price 990 МКД
Regular Price 1.690 МКД

Достапен производ

Apple USB-C Power Adapter - 70W
Apple USB-C Power Adapter - 70W
4.490 МКД

Достапен производ

Satechi Trio Wireless Charging Pad (Apple Watch, Airpods, iPhone) - Black
Satechi Trio Wireless Charging Pad (Apple Watch, Airpods, iPhone) - Black
8.490 МКД

Достапен производ

iStyle MAGNETIC ROUND HOLDER - space gray
iStyle MAGNETIC ROUND HOLDER - space gray
1.790 МКД

Достапен производ

Apple World Travel Adapter Kit
Apple World Travel Adapter Kit
2.490 МКД

Достапен производ

iStyle Magnetic Wireless Charging Cable Bundle 7,5W/15W - With USB-C Cable & 20W PD Charger - white
iStyle Magnetic Wireless Charging Cable Bundle 7,5W/15W - With USB-C Cable & 20W PD Charger - white
Special Price 2.290 МКД
Regular Price 3.590 МКД

Достапен производ

iSTYLE 45W Dual Charger - white
iSTYLE 45W Dual Charger - white
1.890 МКД

Достапен производ

Детали

Symbus Q го претвара Вашиот лаптоп во десктоп систем опремен со безжично полнење. Опремен со Qi сертифицирана технологија, USB-C хаб-от може безжично да полни паметни телефони преку футроли со до 5 mm дебелина. Qi сертифицираниот, Symbus Q поддржува Apple’s 7.5 W и Samsung’s 9 W брзо полнење. Но не е само безжичен полнач исто така ги поврзува твојот MacBook или USB-C лаптоп со HDMI монитор, безжичен интернет и USB надворешни уреди како тастатура, глувче или екстерна меморија. Опремен со последната генерација на USB-C чипови и поддржува кристално чист 4K видео излез како и дигитален опкружувачки звук до HDMI опремени екрани, AV ресивери или проектори. Поддржува брзо полнење од твојот USB-C лаптоп и доаѓа со паметна LED светилка, индикатор при полнење. Како дополнување на напредната функционалност, овој USB-C док е обвиен со алуминиум. Ова го прави Symbus идеално USB-C решение што ќе го направи вашето работно месо организирано и стилско.

Q Wireless Collection from Moshi on Vimeo.

 • Компактна док станица за било кој USB-C или Thunderbolt 3 лаптоп.
 • Thunderbolt-3 компатибилен и 100% "plug-n-play", без потреба за драјвери.
 • Qi сертифициран безжичен полнач.
 • Поддржува Apple 7.5 W и Samsung 9 W брзо безжично полнење.
 • Полни преку заштитни маски со дебелина до 5 mm.
 • HDMI порта за додавање на надворешен екран (4K@30Hz, 1080p@60Hz).
 • Gigabit Ethernet порта за трансфер на податоци до 1000 Mbps.
 • 2 USB-A порти за конекција на тастатура, глувче или хард диск.
 • USB портите овозможуваат префрлање на податоци со до 5 Gbps (USB 3.1 Gen 1).
 • Брза USB порта за полнење на паметен телефон или таблет (2.1A).
 • Целосна USB PD функција за брзо полнење, USB-C лаптопи (до 60 W).
 • Интегрирана паметна LED светилка, индикатор при полнење.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Moshi
Weight
0.7000
EAN code
4713057256165
Боја
Gray
Големина
No
Charger type
Qi Wireless
iPhone компатибилност
iPhone 11 Pro Max, iPhone 11 Pro, iPhone 11, iPhone SE (2. gen), iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019)
Dimensions
11.6 x 7.2 x 3.2 cm

Product declaration