Moshi - USB 3.0 to Gigabit Ethernet Adapter- Silver

SKU
99MO023209

Избраниот уред моментално го немаме на залиха.
Кликни го копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" и ние ќе те известиме кога уредот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали

Уживајте во максимална жичана врска со Moshi USB to Gigabit Ethernet адаптерот. Користењето на SuperSpeed USB 3.0 портата на Вашиот MacBook значи дека Вашиот Thunderbolt останува отворен за практично пристапување на надворешен екран. Облогата од алуминиум ги намалува електромагнетните пречки, а адаптерот е 100% Plug-n-play и не бара дополнителни инсталации од диск или екстерно напојување. Најдобро од се е што адаптерот уклучува "pass-through" USB порта така што MacBook Air ја задржува целосно USB 3.0 врската.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Moshi
Weight
0.1000
EAN code
4712052316812
Боја
Silver
Модел
No
Големина
No
Length
No
MagSafe compatibility
No
Компатибилност - адаптер
Ethernet (RJ-45), USB
Mac компатибилност
MacBook Air 11" (2015), MacBook Air 13", MacBook Pro 13" Retina (2013-2015)
Коментар
Compatible with any laptop or desktop with a USB port. (USB 3.0 is recommended for fastest data transfer speeds.)
OS X 10.6 and Later
Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8 / Windows 8.1 / Windows 10 and Later

Product declaration