Moshi USB-C to DisplayPort Cable - White

SKU
99MO084102

Избраниот уред моментално го немаме на залиха.
Кликни го копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" и ние ќе те известиме кога уредот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали

  • Кристално јасно 5K видео на 60 Hz
  • USB-C машки конектор за DisplayPort машки конектор
  • Повеќеканален дигитален опкружувачки звук
  • Анодизирани алуминиумски куќишта за дополнителна издржливост
  • Прв 5K, USB-C до DP кабел со сертификат VESA
  • Двонасочна поддршка за поврзување на DisplayPort (out) со USB-C (in)
  • Компатибилен со Thunderbolt 3 (USB-C) овозможен за MacBook, MacBook Pro, iMac, iMac Pro

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Moshi
EAN code
4713057250200
Боја
White
Големина
No
Length
1,5 meter
MagSafe compatibility
No
Компатибилност - адаптер
USB-C, DisplayPort
Mac компатибилност
iMac, iMac 27" (2017), Mac Pro (late 2013), MacBook 12", MacBook 13", MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 13" Retina (2013-2015), MacBook Pro 13" (2012 or older), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 15" (mid 2012 or older), MacBook Pro 17"
Compatibility
MacBook Pro 13", MacBook Pro 15", MacBook Pro 17", MacBook Pro Retina 13", MacBook Pro Retina 15", iMac, MacBook

Product declaration