Moshi - USB-C to USB Adapter - Silver

SKU
99MO084200
 
Овој производ веќе не е на залиха. Избери друг заменски производ.

Заменски производи

Apple USB-C to Lightning Cable (1 m)
Apple USB-C to Lightning Cable (1 m)
1.790 МКД

Достапен производ

USB-C Woven Charge Cable (1m)
USB-C Woven Charge Cable (1m)
Special Price 1.290 МКД
Regular Price 1.790 МКД

Достапен производ

240W USB-C Charge Cable (2 m)
240W USB-C Charge Cable (2 m)
2.290 МКД

Достапен производ

Apple Lightning to USB Cable (1 m)
Apple Lightning to USB Cable (1 m)
1.790 МКД

Достапен производ

MagSafe Charger
MagSafe Charger
3.890 МКД

Достапен производ

Apple USB-C to 3.5 mm Headphone Jack Adapter
Apple USB-C to 3.5 mm Headphone Jack Adapter
690 МКД

Достапен производ

Apple USB-C to Lightning Cable (2 m)
Apple USB-C to Lightning Cable (2 m)
2.490 МКД

Достапен производ

Apple Lightning to 3.5 mm Headphone Jack Adapter
Apple Lightning to 3.5 mm Headphone Jack Adapter
690 МКД

Достапен производ

Детали

Едноставно приклучете било каков USB уред на Вашиот MacBook со Moshi USB-C до USB адаптерот. Во чекор со последната USB-C спецификација, подржува пренос на податоци со брзина од 5Gbps и до 3 ампери сила преку конекторот. Адаптерот има алуминиумско куќиште кое штити од електромагнетни пречки, а со тоа се обезбедува и целосна брзина при преносот на податоци.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Moshi
Weight
0.1000
EAN code
4712052318403
Боја
Silver
Модел
No
Големина
No
Length
No
MagSafe compatibility
No
Компатибилност - адаптер
USB-C
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019)

Product declaration