Nanoleaf Canvas SMARTER KIT - 17 панели

SKU
NL29-0010SW-17PK

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Карактеристики:

Nanoleaf платно, нова димензија во паметното осветлување.
Запознајте се со нова форма на модуларно осветлување на просторот!
Замислете форма и ставете го надвор од панелите на платното!
Правоаголни панели кријат нови опции за модуларно осветлување. Залепете го, зашрафете го на речиси секоја рамна површина и искусете ја Вашата креативност! Создадете уникатни форми и реализирајте ги вашите најлуди идеи!

Пополнете го просторот со живот!
Создадете нови форми и обојте го вашиот дом, паметно! Преземете ја апликацијата и користете ја на кој било Android или iOS уред! Користете ја Nanoleaf апликацијата за да ги обоите панелите со живописни нијанси на виножитото и да доживеете како боите ги носат вашите мотиви во живот! Зачувајте ги омилените комбинации на бои и префрлајте се помеѓу истите според Вашето расположение! Искуството е огромно. Со контрола на повеќе допири, панелите се чувствителни на допир на вашата дланка, а благодарение на вградениот аудио сензор, панелите се исто така чувствителни и на звуци.

Инсталирајте го лесно!
Направете форма што ви се допаѓа, потоа обележете ја нејзината локација и поставете ја на која било рамна површина, и конечно зацврстете го панелот со испорачаните лепливи влошки. Можете да ги поврзете дополнителните панели со лизгачки конектори, кои се вклучени во пакетот. Поправањето на панелите може да остави белег на површината, отстранувањето на некои лепливи влошки може да предизвика да се излупат некои бои. Поради оваа причина, препорачуваме да размислите внимателно за формата!

Обојте ги
Можете дури и да ги и да поставите различни бои за секој панел. Од 16,7 милиони бои, можете да ја изберете онаа што најмногу одговара на вашето расположение. Бидејќи панелите се наменета за осветлување според Вашето расположение, нијансите на бело нема да бидат соодветни за општи цели за осветлување.

 • Ширина: 15 см
 • Должина: 15 см
 • Висина: 1,3 см
 • Тежина: 170 г.
 • Компатибилен со: Apple HomeKit + Siri, Google Home + Google асистент, Amazon, Alexa, Ако ова, тогаш тоа (IFTTT)
 • Панели во пакетот: 17 парчиња
 • ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

  Производител
  Nanoleaf
  Големина
  No
  HomeKit compatibility
  No

  Product declaration