OWC Thunderbolt 3 Dual DisplayPort Display Adapter

SKU
OWCTB3ADP2DP

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Добиј подарок во вредност од $

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Повеќе екрани за поголема продуктивност
Повеќе екрани значат повеќе од она на што работите, повеќе игри и поголема продуктивност. Со адаптерот за двоен приказ на OWC, Thunderbolt 3, поврзете два дисплеј DisplayPort 4K или еден 5K дисплеј на 60Hz, без да ги исцедите ресурсите на системот или да ги намалите перформансите. Изберете го лесен начин за масовно зголемување на недвижноста на вашиот екран. Компатибилен со кој било Mac или компјутер со Thunderbolt 3 влезот.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
OWC
Weight
0.1250
EAN code
0812437028072
Боја
Silver
Големина
No
Компатибилност - адаптер
USB-C
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019)
Гаранција
1 year limited

Product declaration