SANDISK iXpand Flash Drive 128GB

SKU
SDIX30C-128G-GN6NE
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >
Овој производ веќе не е на залиха. Избери друг заменски производ.

Заменски производи

Tribe Pixar USB Flash Drive (Armored Baymax) (16GB)
Tribe Pixar USB Flash Drive (Armored Baymax) (16GB)
990 МКД

Достапен производ

Tribe Pixar USB Flash Drive (James Sullivan) (16GB)
Tribe Pixar USB Flash Drive (James Sullivan) (16GB)
990 МКД

Достапен производ

Tribe Pixar USB Flash Drive (Mike) (16GB)
Tribe Pixar USB Flash Drive (Mike) (16GB)
990 МКД

Достапен производ

Tribe Pixar USB Flash Drive (Baymax) (16GB)
Tribe Pixar USB Flash Drive (Baymax) (16GB)
990 МКД

Достапен производ

Tribe Star Wars USB Flash Drive (16GB)
Tribe Star Wars USB Flash Drive (16GB)
990 МКД

Достапен производ

Tribe Pixar USB Flash Drive (Woody) (16GB)
Tribe Pixar USB Flash Drive (Woody) (16GB)
990 МКД

Достапен производ

Tribe Pixar USB Flash Drive (Buzz Lightyear) (16GB)
Tribe Pixar USB Flash Drive (Buzz Lightyear) (16GB)
990 МКД

Достапен производ

Tribe Pixar USB Flash Drive (16GB)
Tribe Pixar USB Flash Drive (16GB)
990 МКД

Достапен производ

Детали

ДОПОЛНИТЕРЛНА МЕМОРИЈА ЗА ВАШИОТ iPhone и iPad.
Дизајниран да биде совршен придружник на вашиот iPhone или iPad, iXpand Flash Drive нуди лесен начин да ослободитe простор на вашиот iPhone/iPad, автоматски прави back up на фотографиите од камерата со што и ви овозможува да ги гледате видеата од популарниот формат директно од уредот. Уредот има и флексибилен Lightning приклучок кој работи со повеќето USB 3.0 конектори за да го приклучиш на твојот Mac или друг компјутер, така што лесно можете да ги преместите сите ваши работи каде што сакате. Flash Drive iXpand исто така вклучува и софтвер за шифрирање кој ви овозможува да ги заштитувате датотеките со лозинка, за да можете да ја споделувате вашата содржина додека чувањето чувствителни датотеки е безбедно на вашите уреди. Префрлете ги сите фотографии и видеа што ги сакате - iXpand Flash Drive обезбедува брз и едноставен начин да ослободи простор на вашиот iPhone/iPad, така што секогаш ќе бидете подготвени да направите повеќе спомени.

БРЗО ОСЛОБОДЕТЕ МЕСТО
Ослободете простор на вашиот iPhone или iPad брзо со iXpand Flash Drive. Едноставно приклучете со Lightning конекторот и лесно можете да ги преместите фотографиите, видеата и другите датотеки од уредот. Од таму, можете да ги префрлите датотеките на Mac или друг компјутер или да ги зачувате на самото USB.

АВТОМАТСКИ Back UP НА ФОТОГРАФИИ
Инсталирајте ја мобилната апликација iXpand за автоматски да направите резервна копија од Вашите фотографии на вашиот iPhone или iPad, во секое време кога уредот е поврзан. Нема потреба рачно да одбирате за кои фотографии ќе направите резервна копија. Секој пат кога ќе го вклучите, тој ќе ја заврши таа работа наместо вас.

ГЛЕДАЈТЕ ГИ ВАШИТЕ ВИДЕО ДОДЕКА СТЕ ВО ДВИЖЕЊЕ
iXpand Flash Drive поддржува популарни видео формати (.MP4, .MOV) за да можете да ги зачувате и гледате видеата директно од уредот3, што го прави прекрасен придружник за патување.

КОМПАТИБИЛЕН СО ПОВЕЌЕТО ФУТРОЛИ
Flash Drive iXpand е дизајниран со флексибилен конектор за да се поврзе директно со вашиот iPhone или iPad, без да мора да ја отстраните вашата футрола. Достапно сега, iXpand Flash Drive, исто така, доаѓа во верзија изградена за системот OtterBox uniVERSE8.

USB 3.0 БРЗ ТРАНСФЕР
Приклучете го уредот во USB 3.0 портата на вашиот компјутер и можете да префрлувате датотеки во флеш.

iXpand МОБИЛНА АПЛИКАЦИЈА
Достапно во App Store, апликацијата iXpand Drive го олеснува управувањето со вашите фотографии и видеа и исто така ви овозможува да гледате популарни видео формати директно од уредот.ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
SanDisk
Модел
128 GB
Големина
No
End of life
No
Maconomy Stock Availability
No
Боја
Silver
Меморија
No
Капацитет
128 GB
Материјал
Aluminium
HDD trays
No
iPhone компатибилност
iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s or later, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE, iPhone 5c, iPhone 5
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9" (2. - 3. gen), iPad Pro 12.9" (1. gen), iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad (5. gen - 2017)
Интерфејс
Lightning, USB 3.0

Product declaration