STM - Studio iPad 2017/9.7/Air 1-2 case - black/smoke

SKU
STM-222-161JW-01
 
Овој производ веќе не е на залиха. Избери друг заменски производ.

Заменски производи

Next One iPad 12.9 inch Scribble | Screen protector
Next One iPad 12.9 inch Scribble | Screen protector
2.990 МКД

Достапен производ

Rollcase for iPad 10th generation | Black
Rollcase for iPad 10th generation | Black
2.990 МКД

Достапен производ

Smart Folio for iPad (10th generation) - Sky
Smart Folio for iPad (10th generation) - Sky
7.590 МКД

Достапен производ

Rollcase for iPad 10th generation | Royal Blue
Rollcase for iPad 10th generation | Royal Blue
2.990 МКД

Достапен производ

Smart Folio for iPad (10th generation) - Watermelon
Smart Folio for iPad (10th generation) - Watermelon
7.590 МКД

Достапен производ

Scribble screen protector for iPad 10th generation
Scribble screen protector for iPad 10th generation
Special Price 1.290 МКД
Regular Price 2.990 МКД

Достапен производ

Rollcase for iPad 10th generation | Ballet Pink
Rollcase for iPad 10th generation | Ballet Pink
2.990 МКД

Достапен производ

NextOne - Tempered Glass за iPad 12.9"
NextOne - Tempered Glass за iPad 12.9"
2.990 МКД

Достапен производ

Детали

Ако сакате да ја покажете убавината на вашиот iPad, но сепак сакате да го заштитите вашиот уред од ненамерни удари и гребнатини, изборот е очигледен. Studio располага со тврда маска, поликарбонатна заграда која го чува вашиот уред од удари и бидејќи е транспарентна, овозможува вашиот iPad да се гледа преку футролата.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
STM Bags
EAN code
640947793803
Боја
Black
Модел
No
Големина
9.7inch
Капацитет
No
Материјал
Polycarbonate, Polyurethane
iPad компатибилност
iPad Pro 9.7", iPad Air 2, iPad Air, iPad (5. gen - 2017)
Тип на футрола
Full case, Stand
Димензија и тежина
Length : 24.3 cm
Width: 17.8 cm
Height: 1.3 cm
Weight: 0.288 kg
Sleeps/wakes iPad
Yes

Product declaration