STM - Studio iPad 2017/9.7/Air 1-2 case - dark green/smoke

SKU
STM-222-161JW-19
 
Овој производ веќе не е на залиха. Избери друг заменски производ.

Заменски производи

Rollcase for iPad 10th generation | Ballet Pink
Rollcase for iPad 10th generation | Ballet Pink
2.990 МКД

Достапен производ

Rollcase for iPad 10th generation | Black
Rollcase for iPad 10th generation | Black
2.990 МКД

Достапен производ

Next One iPad 11 inch Scribble | Screen protector
Next One iPad 11 inch Scribble | Screen protector
Special Price 1.390 МКД
Regular Price 2.990 МКД

Достапен производ

Apple Smart Folio for iPad Air (4th generation) - Black
Apple Smart Folio for iPad Air (4th generation) - Black
7.590 МКД

Достапен производ

Apple Smart Folio for iPad Pro 11-inch (3rd) - Black
Apple Smart Folio for iPad Pro 11-inch (3rd) - Black
7.590 МКД

Достапен производ

EPICO KEYBOARD CASE iPad Pro 12,9" (2021) - QWERTY - Black
EPICO KEYBOARD CASE iPad Pro 12,9" (2021) - QWERTY - Black
Special Price 4.990 МКД
Regular Price 7.490 МКД

Достапен производ

Next One Rollcase за iPad 10.2" - црна
Next One Rollcase за iPad 10.2" - црна
2.990 МКД

Достапен производ

NextOne - Tempered Glass за iPad 12.9"
NextOne - Tempered Glass за iPad 12.9"
2.990 МКД

Достапен производ

Детали

Ако сакате да ја покажете убавината на вашиот iPad, но сепак сакате да го заштитите вашиот уред од ненамерни удари и гребнатини, изборот е очигледен. Studio располага со тврда маска, поликарбонатна заграда која го чува вашиот уред од удари и бидејќи е транспарентна, овозможува вашиот iPad да се гледа преку футролата.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
STM Bags
EAN code
640947793810
Боја
Dark Green
Модел
No
Големина
9.7inch
Капацитет
No
Материјал
Polycarbonate, Polyurethane
iPad компатибилност
iPad Pro 9.7", iPad Air 2, iPad Air, iPad (5. gen - 2017)
Тип на футрола
Full case, Stand
Димензија и тежина
Length : 24.3 cm
Width: 17.8 cm
Height: 1.3 cm
Weight: 0.288 kg
Sleeps/wakes iPad
Yes

Product declaration