STM Studio case (iPad 2017/9.7/Air 1-2) - dark purple

SKU
STM-222-161JW-45

Избраниот уред моментално го немаме на залиха.
Кликни го копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" и ние ќе те известиме кога уредот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали

Ако сакате да ја покажете убавината на вашиот iPad, но сепак сакате да го заштитите вашиот уред од ненамерни удари и гребнатини, изборот е очигледен. Studio располага со тврда маска, поликарбонатна заграда која го чува вашиот уред од удари и бидејќи е транспарентна, овозможува вашиот iPad да се гледа преку футролата.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
STM Bags
EAN code
640947793827
Боја
Purple
Модел
No
Големина
9.7inch
Капацитет
No
Материјал
Polycarbonate, Polyurethane
iPad компатибилност
iPad Pro 9.7", iPad Air 2, iPad Air, iPad (5. gen - 2017)
Тип на футрола
Full case, Stand
Димензија и тежина
Length : 24.3 cm
Width: 17.8 cm
Height: 1.3 cm
Weight: 0.288 kg
Sleeps/wakes iPad
Yes

Product declaration