Tempered glass for iPad Pro 12,9" EPICO GLASS

SKU
20712151000001

Избраниот уред моментално го немаме на залиха.
Кликни го копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" и ние ќе те известиме кога уредот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали

  • Високо квалитетно стакло со јачина од 9H
  • Реално темперирано стакло
  • Заоблени рабови и дебелина од само 0.3 мм
  • Epico Glass Protector не остава меурчиња
  • Се одликува со anti-scratch технологија која ги спречува механичките гребаници
  • Слој Anti-Crack спречува дисплејот да се пукне откако ќе падне
  • Стаклото е високо чувствително на допир и нема да резултира со намалена реакција на екранот

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Epico
EAN code
8596049086133
Боја
Clear / Transparent
Големина
12.9"
Материјал
Glass
Бои
Transparent
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9" (2. - 3. gen), iPad Pro 12.9" (1. gen)
Тип на футрола
Screen Protector

Product declaration