Terraillon Nutritab Connected nutricional kitchen scale

SKU
conf-terraillon-nutritab-connected-scale-mk
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Интелегентно мерење
Измери ја храната, одбери од базата и апликацијата ви ја покажува нејзината нутриционистичка композиција.

Следи ги нутриционистичките вредности
NutriTab се грижи за следење на износот на внесена енергија на подолг период: калории, протеини, масти, натриум, јагленихидрати. Функцијата за скенирање во комбинација со базата на Open Food Facts ви овозможува да скенирате бар кодови на повеќе од 40 000 видови на исхрана и да ви ја прикаже нивната енергетска вредност.

Премиум изработка
NutriTab e дизајниран и изработен во Франција со висок квалитет и премиум изработка. Измери големи парчиња на храна благодарејќи на големата стаклена платформа и види ја тежината на големиот LCD екран. NutriTab има и anti-shock гумен прстен кој нуди подобра заштита за уредот.

Wellness Coach апликација
NutriTab се поврзува со Terraillon Wellness Coach апликацијата. Постави си цели и доби бесплатен совет за нивно полесно достигнување.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

End of life
No
Производител
Terraillon
Weight
0.7000
EAN code
3094570133579
Боја
црна
Connectivity
Bluetooth
iPhone компатибилност
iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5c, iPhone 4s
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9" (1. gen), iPad Pro 9.7", iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad mini
Android Compatibility
4.3 and higher
Димензија и тежина
Product 26 x 16x 1.6 cm
Packaging 27.6 x 17.5 x 5.2 cm
Weight net/gross 627/972 g
Коментар
PERFORMANCES
Max capacity 5 kg
Min. capacity 5 g
Precision 1 g

FUNCTIONS
Tare function
Liquid conversion g/ml
Auto off function
Auto off
Timer
Производител
Terraillon
Weight
0.7000
EAN code
3094570130738
Боја
бела
Connectivity
Bluetooth
iPhone компатибилност
iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5c, iPhone 4s
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9" (1. gen), iPad Pro 9.7", iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad mini
Android Compatibility
4.3 and higher
Димензија и тежина
Product 26 x 16x 1.6 cm
Packaging 27.6 x 17.5 x 5.2 cm
Weight net/gross 627/972 g
Коментар
PERFORMANCES
Max capacity 5 kg
Min. capacity 5 g
Precision 1 g

FUNCTIONS
Tare function
Liquid conversion g/ml
Auto off function
Auto off
Timer