Tucano Elektro snap case for iPhone 6 - Black

SKU
IPH64EK

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Добиј подарок во вредност од $

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Tucano Elektro штити од мали удари, гребнатини и прашина. Уникатниот метален дизајн на рабовите заедно со транспарентниот заден дел дозволуваат логото на Apple да остане видливо. Директен пристап до сите копчиња.

Карактеристики:
 • Елегантна футрола за iPhone 6
 • Изработена од поликарбонат со метал на аглите
 • Штити од ударци гребнатини и прашина.
 • ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

  Производител
  Tucano
  EAN code
  8020252048140
  Боја
  Black
  Модел
  No
  Големина
  iPhone 6/6s
  Бои
  Transparent
  Материјал
  Metal/Steel, Polycarbonate
  iPhone компатибилност
  iPhone 6s, iPhone 6

  Product declaration