Tucano Elektro snap case for iPhone 6 - Blue

SKU
IPH64EK-B

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Добиј подарок во вредност од $

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Tucano Elektro штити од мали удари, гребнатини и прашина. Уникатниот метален дизајн на рабовите заедно со транспарентниот заден дел дозволуваат логото на Apple да остане видливо. Директен пристап до сите копчиња.

Карактеристики:
 • Елегантна футрола за iPhone 6
 • Изработена од поликарбонат со метал на аглите
 • Штити од ударци гребнатини и прашина.
 • ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

  Производител
  Tucano
  EAN code
  8020252048171
  Боја
  Blue
  Модел
  No
  Големина
  iPhone 6/6s
  Бои
  Blue
  Материјал
  Metal/Steel, Polycarbonate
  Тип на футрола
  Back case
  iPhone компатибилност
  iPhone 6s, iPhone 6

  Product declaration