Tucano Nido Hard Shell case for MacBook 12inch - Transparent

SKU
HSNI-MB12-TR
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >
Овој производ веќе не е на залиха. Избери друг заменски производ.

Заменски производи

iSTYLE sleeve - MacBook Air/Pro 13" - Black
iSTYLE sleeve - MacBook Air/Pro 13" - Black
Special Price 1.590 МКД
Regular Price 1.790 МКД

Достапен производ

iSTYLE торба за MacBook Air/Pro 13" - сива
iSTYLE торба за MacBook Air/Pro 13" - сива
Special Price 1.490 МКД
Regular Price 2.490 МКД

Достапен производ

NEXT MacBook Air 13” Retina Display Safeguard Fog Transparent
NEXT MacBook Air 13” Retina Display Safeguard Fog Transparent
2.590 МКД

Достапен производ

MacBook 13” Sleeve
MacBook 13” Sleeve
2.990 МКД

Достапен производ

NEXT ONE MacBook Pro 14" Retina Display 2021 Safeguard | Fog transparent
NEXT ONE MacBook Pro 14" Retina Display 2021 Safeguard | Fog transparent
2.590 МКД

Достапен производ

NEXT MacBook Pro 13” Retina Display Safeguard Fog Transparent
NEXT MacBook Pro 13” Retina Display Safeguard Fog Transparent
2.590 МКД

Достапен производ

NEXT ONE MackBook Pro 16" Retina Display 2021 Safeguard | Smoke Black
NEXT ONE MackBook Pro 16" Retina Display 2021 Safeguard | Smoke Black
2.590 МКД

Достапен производ

NEXT ONE MacBook Pro 14" Retina Display 2021 Safeguard | Smoke Black
NEXT ONE MacBook Pro 14" Retina Display 2021 Safeguard | Smoke Black
2.590 МКД

Достапен производ

Детали

Модерната Nido футрола е направена од издржлив поликарбонантен материјал кој го штити твојот лаптоп од гребнатини и удари. Стилскиот провиден дизајн и мазна текстура со гумена прекривка овозможува стилски и модерен изглед на твојот MacBook.

Карактеристика за оваа футрола е нелизгачката гума која нуди стабилност на твојот уред и спречува уредот да се поместува при користење.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Tucano
Weight
0.2000
EAN code
8020252053335
Боја
Clear / Transparent
Модел
No
Големина
MacBook 12inch
Капацитет
No
Материјал
Polycarbonate
Case Size
12"
Тип на футрола
Hard case
Mac компатибилност
MacBook 12"

Product declaration