Tucano Nuvola case for iPhone X

SKU
conf-tucano-nuvola-case-for-iphone-x-mk
 
Овој производ веќе не е на залиха. Избери друг заменски производ.

Заменски производи

iPhone 15 Pro Clear Case with MagSafe
iPhone 15 Pro Clear Case with MagSafe
4.890 МКД

Достапен производ

iPhone 15 Pro Max Clear Case with MagSafe
iPhone 15 Pro Max Clear Case with MagSafe
4.890 МКД

Достапен производ

iPhone 15 Clear Case with MagSafe
iPhone 15 Clear Case with MagSafe
Special Price 4.490 МКД
Regular Price 4.890 МКД

Достапен производ

NEXT ONE All-rounder glass screen protector for iPhone 15 Pro Max
NEXT ONE All-rounder glass screen protector for iPhone 15 Pro Max
2.190 МКД

Достапен производ

iPhone 15 Pro Silicone Case with MagSafe - Black
iPhone 15 Pro Silicone Case with MagSafe - Black
4.890 МКД

Достапен производ

NEXT ONE ALL-ROUNDER PRIVACY GLASS SCREEN PROTECTOR FOR IPHONE 15
NEXT ONE ALL-ROUNDER PRIVACY GLASS SCREEN PROTECTOR FOR IPHONE 15
2.090 МКД

Достапен производ

iPhone 15 Pro Silicone Case with MagSafe - Storm Blue
iPhone 15 Pro Silicone Case with MagSafe - Storm Blue
Special Price 4.490 МКД
Regular Price 4.890 МКД

Достапен производ

iPhone 14 Plus Clear Case with MagSafe
iPhone 14 Plus Clear Case with MagSafe
Special Price 3.690 МКД
Regular Price 4.590 МКД

Достапен производ

Детали

Tucano Nuvola футрола направен во преклопен, тенок, но издржлив полипропилен. Футролата го штити вашиот iPhone од гребнатини и шокови. Областа околу камерата е 0.3мм подебела за да се спречат случајни гребнатини на објективот.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Tucano
Големина
iPhone X
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone Xs, iPhone X
Производител
Tucano
Weight
0.1000
EAN code
8020252091054
Боја
Clear / Transparent
Големина
iPhone X
Производител
Tucano
Weight
0.1000
EAN code
8020252090996
Боја
Black
iPhone компатибилност
iPhone X
Големина
iPhone X
Капацитет
iPhone X
Производител
Tucano
Weight
0.1000
EAN code
8020252091047
Боја
Gold
Капацитет
iPhone X
Материјал
Polypropylene
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone X

Product declaration