TwelveSouth HiRise for MacBook Pro / MacBook Air

SKU
12-1222/B
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >
Овој производ веќе не е на залиха. Избери друг заменски производ.

Заменски производи

EPICO Car Extendable Holder - black
EPICO Car Extendable Holder - black
Special Price 2.390 МКД
Regular Price 3.490 МКД

Достапен производ

Детали

HiRise за MacBook е држач кој се карактеризира со прекрасен дизајн и можност за менување на висина со цел да постигнете десктоп искуство со вашиот лаптоп. HiRise дозволува да го подигнете Вашиот MacBook Pro или MacBook Air на повеќе различни висини што го прави перфектен за сите MacBook компјутери.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
TwelveSouth
Weight
0.8600
EAN code
811370020440
Боја
Silver
Модел
No
Големина
No
Капацитет
No
Материјал
Aluminium, Rubber
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 11" (2015), MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Air 13", MacBook Air 13" (Mid 2011-2014) , MacBook Air 13" (Mid 2010 or older) , MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 13" Retina (2013-2015), MacBook Pro 13" (2012 or older), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 15" Retina (Mid 2012-2015), MacBook Pro 15" (mid 2012 or older)
Dimensions
Width (base): 7.16 inches (182 mm) Depth (base): 8.07 inches (205mm) Width (arm span): 10.6 inches (270 mm) Min. Height: 3.7 inches (94mm) Max. Height: 5.6 inches (142 mm) Weight: 1.75 pounds (0.79 kg)
Што има во кутијата?
1 x TwelveSouth HiRise for MacBook

Product declaration