Apple Lightning to 30-pin Adapter:

Apple Lightning to 30-pin Adapter

SKU
MD823ZM/A
Овој адаптер ви овозможува да поврзете уреди со Lightning конектор за многу од вашите 30-пински додатоци. * Поддржува аналоген аудио излез, USB аудио, како и синхронизирање и полнење. Видео излез не е поддржан.
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!
Овој адаптер ви овозможува да поврзете уреди со Lightning конектор за многу од вашите 30-пински додатоци. * Поддржува аналоген аудио излез, USB аудио, како и синхронизирање и полнење. Видео излез не е поддржан.
Производител
Apple
EAN code
885909627561
End of life
No
Length
No
Боја
бела
iPhone компатибилност
iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5c
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9" (2. gen), iPad Pro 12.9", iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad (5. gen - 2017), iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad (6. gen - 2018)
iPod Compatibility
iPod nano 7th Generation, iPod touch (6th gen.), iPod touch (5th gen.)