Apple USB-C to 3.5 mm Headphone Jack Adapter

SKU
MU7E2ZM/A
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали

Со Apple USB-C to 3.5 mm Headphone Jack Adapter можете да поврзете уреди кои користат стандарден 3.5 mm излез, како различни видови на слушалки и звучници со уреди кои имаат USB-C влез.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.1000
EAN code
190198886866
Боја
White
Големина
3 m
Connectivity
3.5mm stereo mini jack
Length
3 meters
MagSafe compatibility
No
Компатибилност - адаптер
3.5mm mini-jack, USB-C
iPhone компатибилност
iPhone 15 Pro Max, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Plus, iPhone 15
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (6. gen), iPad Pro 12.9-in. (5th generation), iPad Pro 12,9" (2020), iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 11" (2020), iPad Pro 11" (1. gen)
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 16"

Product declaration