Apple Magic Keyboard with Numeric Keypad - International English

SKU
MQ052Z/A
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Механизмот под секое копче ќе ви пружи додатна стабилност додека пак оптимизираната брзина и нискиот профил нудат удобно и прецизно куцање. Нумерчката тастатура е одлична за користење на табели и апликации за финансии. Вградената батерија трае неверојатно долго со што ќе и овозможи на тастатурата снага за цел месец на работа.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.3900
EAN code
190198383570
Модел
No
Големина
No
End of life
No
Боја
сребрена
Connectivity
Bluetooth
Mac компатибилност
iMac, iMac 27" (2017), iMac Pro, Mac mini (2018), Mac mini (late 2014), Mac Pro (2019), MacBook 12", MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Air 13", MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 13" Retina (2013-2015), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 15" Retina (Mid 2012-2015), MacBook Pro 16"