Apple Magic Mouse 2 (2015)

SKU
MLA02ZM/A
 

Stock information

Бесплатна достава за нарачки над 3.000 МКД.

Детали

Благодарејки на својот елегантен изглед и мазната површина на горната страна бежичниот Magic Mouse e поразличен од останатите глувчиња. Тој е првото Multi - Touch глувче во светот кое ви овозможува на неговата работна површина да работите на допир и со повлекување со два или три прсти да вршите различни функции. Можете да листате страни со еден прст да се движите низ веб или гледате фотографии со два прста, и да кликате на било кој дел на површината на глувчето.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.1000
EAN code
888462647793
End of life
No
Боја
бела
Connectivity
No