MacBook Air M1 13.3" 8 CPU | 7 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Gold

SKU
MGND3ZE/A

Избраниот уред моментално го немаме на залиха.
Кликни го копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" и ние ќе те известиме кога уредот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
EAN code
194252058831
Боја
Gold
Модел
256 GB
Големина
13inch
Капацитет
256 GB PCIe-based flash storage
Тастатура
International English Keyboard
Бои
Gold
Processor GHz
Apple M1 chip with 8‑core CPU, 7‑core GPU, and 16‑core Neural Engine
Меморија
8GB unified memory
Дисплеј
13inch Retina display
Резолуција
1680 x 1050
Wi-Fi
802.11ax Wi-Fi
Bluetooth
Bluetooth 5.0 wireless technology
Thunderbolt
2x Thunderbolt 3 (USB-C)
Тастатура
International English keyboard

Product declaration