MacBook Air M1 13.3" 8 CPU | 7 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Space Gray (Croatian Keyboard)

SKU
MGN63CR/A

Избраниот уред моментално го немаме на залиха.
Кликни го копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" и ние ќе те известиме кога уредот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
EAN code
194252056011
Боја
Space Gray
Капацитет
256 GB SSD
Processor GHz
Apple M1 chip with 8‑core CPU, 7‑core GPU, and 16‑core Neural Engine
Меморија
8GB unified memory
Wi-Fi
802.11ax Wi-Fi
Bluetooth
Bluetooth 5.0 wireless technology
Тастатура
Croatian keyboard

Product declaration