Apple USB-C Power Adapter - 96W (MacBook Pro 16 Touch Bar)

SKU
MX0J2ZM/A
 

Достапност

Детали

96W USB-C адаптерот за полнење нуди брзо, ефикасно полнење дома, во вашата канцеларија или во движење. Иако овој адаптер за полнење е компатибилен со било кој USB-C уред, Apple препорачува да се користи со со вашиот 16-инчен MacBook Pro за оптимални перформанси за полнење. Кабелот за полнење се продава одделно.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
EAN code
190199351332
Боја
White
Големина
No
Бои
White
MagSafe compatibility
No
Charger type
Wall charger
Connectivity
USB-C
Компатибилност - адаптер
USB-C
iPhone компатибилност
iPhone 15 Pro Max, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Plus, iPhone 15
AirPods компатибилност
AirPods Pro 2 USB-C
Mac компатибилност
MacBook Air 13" Retina (2020), MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Pro 13" with Touch Bar (2020), MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 16", Mac Studio, MacBook Pro 13" M2, MacBook Pro 14" M1, MacBook Pro 14" M2, Macbook Pro 16" M2, MacBook Air 15,3" M2, Mac Pro M2, Mac mini M2, Mac mini M2 Pro

Product declaration