Artwizz USB-C Cable to USB-C male (2m) - Rose Gold:

Artwizz USB-C Cable to USB-C male (2m) - Rose Gold

SKU
0586-1808
Artwizz USB-C Cable до USB-C male (2m) - Rose Gold
Бесплатна достава за онлајн нарачки.

Каде е на залиха?

Најди продажни месте каде е достапен производот

Полнење лаптопи и паметни телефони со USB-C конектор
Artwizz USB-C овозможува да се полнат Вашите паметни телефони како и Вашите преносни компјутери.Овозможува да ги наполните сите уреди кој имаат USB-C порта.Ова е многу подобро отколку во претходните случаи кога треба да се користат соодветни уреди за полнење, како PowerPlug USB-C.

Побрз пренос на податоци со USB-C и USB 3
USB-C кабел овозможува многу брз пренос на податоци.Со USB 3 технологија може да пренесе податоци со брзина од 10 Gbit/s.На овој начин ќе се направи брзо поврзување со уредите.
Производител
Artwizz
EAN code
4260458880586
End of life
No
Length
2 meters
Боја
Розево златна
Компатибилност - адаптер
USB-C
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 11"
Mac компатибилност
MacBook 12", ** MacBook Pro 2016 **, MacBook Pro 13" (2016), MacBook Pro 13" with Touch Bar , MacBook Pro 15" with Touch Bar , MacBook Air Retina