DJI Spark Meadow Green EU version + Free Remote Controller

SKU
DJSPARKGREMOTE-EU

Избраниот уред моментално го немаме на залиха.
Кликни го копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" и ние ќе те известиме кога уредот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали

DJI Spark Meadow Green EU version + Free Remote Controller

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
DJI
Боја
Green
Compatibility iOS
iOS 9 and higher
iPhone компатибилност
iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus
Android Compatibility
4.4 and higher
Видео формати
MP4 (MPEG-4 AVC/H.264)
Power
Transmitter Power (EIRP): 2.4 GHzbatt
Батерија
Capacity: 1480 mAh
Voltage: 11.4 V
Max Charging Voltage: 13.05 V
Battery Type: LiPo 3S

Product declaration