Charging / Data Lighting EPICO braided cable 1,8m - black/white (MFi):

Charging / Data Lighting EPICO braided cable 1,8m - black/white (MFi)

SKU
9915141300001

Високо квалитетен и еластичен плетен кабел со алуминиумски кабелски глави и MFi сертификат.

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Високо квалитетен и еластичен плетен кабел со алуминиумски кабелски глави и MFi сертификат. Тој е целосно компатибилен со производите на Apple. Користејќи го овој сигурен кабел лесно може да го наполните вашиот iPhone, iPad или iPod. Со кабелот исто така можете да префрлувате податоци помеѓу вашиот компјутер и мобилниот уред.

Производител
EPICO
EAN code
8596049095036
End of life
No
Length
1,8 meters
Боја
сива
Компатибилност - адаптер
Lightning, USB
iPhone компатибилност
iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE, iPhone 5c, iPhone 5
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9" (2. gen), iPad Pro 12.9", iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad (5. gen - 2017), iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad (6. gen - 2018), iPad mini
iPod Compatibility
iPod nano 7th Generation, iPod touch (6th gen.), iPod touch (5th gen.)
Compatibility
AirPods, Apple Magic Keyboard, Apple Magic mouse 2, Apple Magic Trackpad 2, Apple Pencil, Apple TV Siri Remote