Incase City Brief 13inch - Black

SKU
CL55493

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Добиј подарок во вредност од $

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Carry your 13" MacBook Pro and other essentials in style and comfort with our urban-pro shoulder bag. A plush fleece-lined laptop compartment provides 360-degree MacBook protection, and quick-access pockets make organization easy. Shoulder strap detaches for multiple carrying options.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Incase
Weight
0.1000
EAN code
650450130286
Боја
Black
Модел
No
Големина
13inch
Капацитет
13 inch
Бои
Black
Материјал
Polyester
Case Size
13"
Тип на футрола
Bag
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook Air 11" (2015), MacBook Air 13", MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 13" Retina (2013-2015), MacBook Pro 13" (2012 or older)
Димензија и тежина
14.5" x 11" x 2.5" (L x W x H)

Product declaration