Incase Hardshell Case for MacBook Pro Retina Dots 13"- Clear

SKU
CL60608
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Добиј подарок во вредност од $

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Заштитете го вашиот 13-инчен MacBook Pro.
Лесниот MacBook Case нуди заштита без да го загрози пристапот до портовите и копчињата.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Incase
Weight
0.0000
EAN code
650450137346
Боја
Clear / Transparent
Големина
MacBook Pro 13inch Retina
Материјал
TPU (Thermoplastic polyurethane)
Case Size
13"
Тип на футрола
Full case, Hard case
Mac компатибилност
MacBook 13", MacBook Pro 13" Retina (2013-2015)

Product declaration