iPhone XR

SKU
conf-iphone-xr-mk
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Добиј подарок во вредност од $

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.
Заштити го твојот iPhone со iSTYLE Comfort пакетот.
More details >

Препорачани производи

iSTYLE Hero case iPhone XR - Transparent
iSTYLE Hero case iPhone XR - Transparent
Special Price 839 МКД
Regular Price 1.263 МКД

Достапен производ

Arwizz Rubber Clip for iPhone XR - Berry
Arwizz Rubber Clip for iPhone XR - Berry
990 МКД

Достапен производ

Artwizz Rubber Clip for iPhone XR - black
Artwizz Rubber Clip for iPhone XR - black
990 МКД

Достапен производ

Детали

Брилијантен. Во секој поглед.
Нов Liquid Retina дисплеј, најнапредниот LCD екран во индустријата. Сега со побрз Face ID. Најпаметниот и најмоќниот чип кај паметен телефон. Како и револуционерниот систем за камера. iPhone XR е прекрасен. Од надвор и од внатре.
Запознај се со Liquid Retina. Новиот екран кај iPhone XR е најавангардниот LCD екран во индустријата. Иновативниот позадински осветлен дизајн му овозможува да се прошири до крајните агли. Што значи Вие ќе гледате реални бои од крај до крај.

iPhone XR
6.1″ екран
Најголемиот LCD екран кај iPhone досега
Најдобра репродукција на бои во индустријата
Широк спектар на бои
True Tone
Допри и разбуди го
Разликата е во, од крај-до-крај екраните.

iPhone Xr

iPhone 8 Plus
Исклучителни материјали. Најиздржливото стакло кај паметни телефон. Прецизно изработени алуминиумски рамки со космичка класа. Отпорност на вода и прашина.2 И шест прекрасни нови бои.


7 слоен процес на за боја. Прекрасната длабока и богата боја на задното стакло е резултат на овој напреден процес за боја.
Рамка изработена од премиум алуминиум. Рамката е изработена од специјална, прецизно обработена легура на Apple, која е елоксирана за да се добие нијанса со боја идентична со задното стакло.
Безжично полнење. Стаклото на задната страна овозможува лесно безжично полнење на iPhone Xr.3
Напреден Face ID. Безбедноста се лесно постигнува кога лозинката е твоето лице. Можете да го отклучите вашиот iPhone и да влезете во апликации, кориснички сметки и друго, со само еден поглед. Ова е најсигурната автентикација со лице кај паметните телефони од било кога. Сега е и уште побрза.


Паметниот A12 Bionic чип. Најпаметниот и најмоќниот чип за паметни телефони. Најновата генерација на Neural Engine обезбедува феноменални искуства на проширена реалност, исклучителни портрети со Depth Control. И брзина и леснотија во сè што правиш.


До
50% побрза
графика
До
15% побрзо
јадро со високи перформанси
Енергетските јадра конзумираат до
50% помалку
енергија
8-core
Neural Engine
Подобрен
ISP procesor
Напреден
контролор за перформанси
Напреден фото систем. Најпопуларната камера во светот отвори нова ера на фотографирањето. Иновативниот сензор во соработка со ISP процесорот и Neural Engine ви помагаат да станете подобри во сликањето од било кога.

Режим на портрет. iPhone XR користи камера со еден објектив и систем за учење со цел да ги изостри луѓето во преден план во однос на уметнички нејасна позадина.

Подобрен bokeh ефект. Портретите сега изгледаат попрофесионално, благодарение на префинетиот дефокус на позадината.

Чисто нов Depth Control. Сега можете да ја смените длабочината на фокусот на портретот откако ќе фотографирате.

Паметен HDR Нови секундарни рамки, побрз сензор и моќниот A12 Bionic чип, ќе извлечат повеќе детали од светли и темни области.
12 MP задна камера
ƒ/1.8
широкоаголен објектив
2x побрз сензор
за снимање на Smart HDR фотографии
Portrait mode со
Depth Control
1080p видео
со до 60 fps
TrueDepth камера
ƒ/2.2
широкоаголен објектив
Portrait mode со
Depth Control
1080p HD видео
со до 60 fps
Ништо не е како iPhone. Позади секој iPhone стојат бројни одлуки кои го прават единствен. Од тоа како е произведен, преку вниманието посветено за безбедноста и приватноста, па се до иновативните начини за рециклирање на компонентите.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Големина
No
Бои
Red
Производител
Apple
Боја
(PRODUCT)RED
Модел
64 GB
Капацитет
64 GB
Производител
Apple
Боја
Black
Модел
64 GB
Капацитет
64 GB
Производител
Apple
Боја
White
Модел
64 GB
Капацитет
64 GB
Производител
Apple
Боја
Yellow
Модел
64 GB
Капацитет
64 GB
Производител
Apple
Боја
Coral
Модел
64 GB
Капацитет
64 GB
Производител
Apple
Боја
iPhone Xr Blue
Модел
64 GB
Капацитет
64 GB
Производител
Apple
Боја
(PRODUCT)RED
Модел
128 GB
Капацитет
128 GB
Производител
Apple
Боја
Black
Модел
128 GB
Капацитет
128 GB
Производител
Apple
Боја
White
Модел
128 GB
Капацитет
128 GB
Производител
Apple
Боја
Yellow
Модел
128 GB
Капацитет
128 GB
Производител
Apple
Боја
Coral
Модел
128 GB
Капацитет
128 GB
Производител
Apple
Боја
iPhone Xr Blue
Модел
128 GB
Капацитет
128 GB

Product declaration