iPhone XS

SKU
conf-iphone-xs-family-mk
Super Retina во две големини - вклучувајќи го и најголемиот екран некогаш на iPhone. Дури и побрзо Face ID. Најпаметниот, најмоќниот чип на паметен телефон. iPhone Xs и iPhone Xs Max се сé што сакате на iPhone-от. За сите екстреми.
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Предлогот е наш. Изборот е Ваш!

Moshi StealthCover for iPhone X
Moshi StealthCover for iPhone X
1.590 МКД

Достапен производ

 TwelveSouth BookBook for iPhone X
TwelveSouth BookBook for iPhone X
3.090 МКД

Достапен производ

Moshi Kameleon for iPhone X/XS - Coastal White
Moshi Kameleon for iPhone X/XS - Coastal White
1.990 МКД

Достапен производ

DEVIA Anti Glare Protector IPhone X Black
DEVIA Anti Glare Protector IPhone X Black
1.090 МКД

Достапен производ

Tucano Elektro Flex case for iPhone X
Tucano Elektro Flex case for iPhone X
990 МКД

Достапен производ

Speck iPhone XS/X Presidio Grip футрола
Speck iPhone XS/X Presidio Grip футрола
1.490 МКД

Достапен производ

DEVIA Full Screen V2 IPH Xs Max Black
DEVIA Full Screen V2 IPH Xs Max Black
990 МКД

Достапен производ

Apple iPhone XS Leather Case
Apple iPhone XS Leather Case
Special Price 3.670 МКД
Regular Price 4.590 МКД

Достапен производ

Tucano Tex case for iPhone X
Tucano Tex case for iPhone X
1.090 МКД

Достапен производ

Moshi Altra for iPhone Xs Max
Moshi Altra for iPhone Xs Max
3.090 МКД

Достапен производ

Звездите на големиот екран.

Super Retina во две големини — вклучувајќи го и најголемиот дисплеј кај iPhone досега. Побрза Face ID аветентикација. Најпаметниот и најмоќниот чип кај паметен телефон досега. Како и револуционарен систем со две камери. iPhone XS е сè што сакаш на iPhone. Доведено до крајност.
Super Retina. Голем и уште поголем. Специјално дизајнираните OLED екрани за iPhone XS го имаат најдоброто рендирање на бои екраните во индустријата, HDR и вистински црна боја. Додека iPhone XS Max го има најголемиот екран во историјата на iPhone.

Разликата е во од крај-до-крај екраните.
iPhone Xs Max
iPhone 8 Plus
iPhone Xs
Исклучителни материјали. Најиздржливото стакло кај еден паметен телефон. Прекрасниот нов златен финиш, создадено сеуште на атомско ниво. Прецизни хируршки рамки од не'рѓосувачки челик. И ново ниво на отпорност на вода и прашина.2

Хируршки не'рѓосувачки челик.Ние користиме посебна легура дизајнирана од Apple за да создадеме прецизно изработени рамки во три бои.
PVD процес за боја.Златниот и вселенски сивиот финиш се направени преку напредниот процес на физичко испарување на рамките од не'рѓосувачки челик - за бои и рефлексии кои убаво го надополнуваат стаклото.
Безжично полнење.Задното стакло на iPhone XS Ви овозможува да го полните безжично.³ Се полни побрзо од iPhone X.
Напреден Face ID. Безбедноста се лесно постигнува кога лозинката е твоето лице. Можете да го отклучите вашиот iPhone и да влезете во апликации, кориснички сметки и друго, со само еден поглед. Ова е најсигурната автентикација со лице кај паметните телефони од било кога. Сега е и уште побрза.


Интелигентен A12 Bionic. Ова е најмоќниот и најпаметниот чип кај паметен телефон - со најновата Neural Engine генерација која. Неверојатна додадена реалност. Исклучителни портрети со Depth Control. И брзина и леснотија во сè што правиш.


До
50% побрзи
графички перформанси4
Up to
15% побрзи
перформанси на јадрата4
Up to
50% помала
потрошувачка на енергија во енергетските јадра4
8-јадрен
Neural Engine
Подобрен
Image Signal Processor
Напреден
Performance Controller
Револуционарен систем за двојна камера. Најпопуларната камера во светот ја дефинира новата ера во фотографијата. Иновативниот сензор работи со ISP и Neural Engine процесорот кој ќе ти помогне да снимаш како никогаш порано.

Паметен HDR. Нови секундарни рамки, побрз сензор и моќниот A12 Bionic чип, ќе извлечат повеќе детали од светли и темни области.

Поголеми и подлабоки пиксели. Новиот сензор ја подобрува прецизноста на сликата, има подобро рендерирање на боја и низок степен на шум при слаба осветленост.

Подобрен bokeh ефект. Портретите сега изгледаат попрофесионално, благодарение на префинетата дефокус на позадината.

Чисто нов Depth Control.Сега можете да ја смените длабочината на фокусот на портретот откако ќе сликате.
Двојни 12MP задни камери
ƒ/1.8
широкоаголен објектив
ƒ/2.4
телефото објектив
2x побрз сензор
за Smart HDR на фотографиите
Portrait mode
со Depth Control
4K видео
до 60 fps
TrueDepth камера
ƒ/2.2
широкоаголен објектив
Portrait mode
со Depth Control
1080p HD видео
со до 60 fps
Плус ова. iPhone XS нуди ултра брза безжична конекција за молскавично преземање на податоци. И до 512GB простор, кој е најголемиот капацитет кај iPhone досега.
Ништо не е како iPhone. Позади секој iPhone стојат бројни одлуки кои го прават единствен. Од тоа како е произведен, преку вниманието посветено за безбедноста и приватноста, па се до иновативните начини за рециклирање на компонентите.
Производител
Apple
End of life
No
Производител
Apple
EAN code
190198790828
Боја
Вселенски сива
Производител
Apple
EAN code
190198791160
Боја
сребрена
Производител
Apple
EAN code
190198791504
Боја
златна
Производител
Apple
EAN code
190198791849
Боја
Вселенски сива
Производител
Apple
EAN code
190198792181
Боја
сребрена
Производител
Apple
EAN code
190198792525
Боја
златна
Производител
Apple
EAN code
190198792860
Боја
Вселенски сива
Производител
Apple
EAN code
190198793195
Боја
сребрена
Производител
Apple
EAN code
190198793539
Боја
златна
Производител
Apple
EAN code
190198783035
Боја
Вселенски сива
Производител
Apple
EAN code
190198783370
Боја
сребрена
Производител
Apple
EAN code
190198783714
Капацитет
64 GB
Боја
златна
Производител
Apple
EAN code
190198784056
Боја
Вселенски сива
Производител
Apple
EAN code
190198784391
Боја
сребрена
Производител
Apple
EAN code
190198784735
Боја
златна
Производител
Apple
EAN code
190198785077
Боја
Вселенски сива
Производител
Apple
EAN code
190198785411
Боја
сребрена
Производител
Apple
EAN code
190198785756
Капацитет
512 GB
Боја
златна